Jak často mýt svůj vůz a proč investovat do pravidelné údržby poradí Automyčka Express

mytí automobilu, stejně jako k ostatním praktickým záležitostem, každý z nás přistupuje rozdílně. Někdo leští svoje vozidlo každý víkend vlastníma rukama, někdo zase v rychlosti jednou za čas navštíví automatizovanou myčku a někdo s mytím otálí, protože má dojem, že při rychlém opětovném znečištění to nemá cenu.

Variant existuje mnoho a každá z nich má své výhody a nevýhody, proto se nakonec musíme rozhodovat podle svého času, energie a peněz, které jsme ochotni do údržby investovat.

Jaká je tedy ta nejpraktičtější a nejefektivnější možnost? A má to vůbec smysl?

Jak často je očista třeba

Na frekvenci umývání karoserie se názory opět různí a bohužel v tomto ohledu skutečně nelze dát univerzálně platnou radu. Velice záleží na tom, kolik s autem najezdíte, za jakých podmínek a jaké roční období zrovna venku panuje.

Odborníci z Automyčka Express obvykle doporučují umýt auto zhruba jednou za měsíc. V případě, že pravidelně najezdíte mnoho kilometrů, možná myčku navštívíte častěji. Stejně tak v zimním období, kdy sůl na silnicích může způsobit i vážnější poškození za poměrně krátkou dobu, se doporučuje provádět údržbu v kratších časových intervalech.

Nicméně i letní horko, zapečený hmyz, nebo ptačí trus na karoserii mohou být nepřáteli dobrého stavu vašich plechů.

Kolik zaplatit

Nechceme se opakovat – ale opět jde o věc zcela individuální. Když jste s penězi poněkud na štíru, vyplatí se udělat si rešerši na internetu, koupit si přípravky pro domácí použití a auto prostě nějakou dobu umývat na zahradě.

Pokud ale chcete a můžete investovat, doporučujeme svěřit automobil profesionálům z Automyčka Express. Cena bude sice vyšší než běžné strojové umývání, ale výsledek bude na mnohem vyšší úrovni, auto bude umyto skutečně na všech místech, a také dost možná díky tomu vydržíte déle bez nutnosti navštívit myčku znovu.

Také údržba bude snazší a vaše auto bude chráněno proti nejrůznějším škodlivým vnějším vlivům. Zlatou střední cestou je střídat méně důkladné umytí s tím skutečně pečlivým, kdy bude dlouhodobý výsledek odpovídat vaší investici.

Proč to vlastně děláme

Peníze za umytí se každý měsíc z peněženky vytahují těžko, to chápeme. Avšak je třeba si uvědomit, že pokud údržbu zanedbáte nebo zcela vynecháte, čeká vás v budoucnu pravděpodobně náhlá, nečekaná a daleko vyšší investice, kdy budete napravovat závažnější škody.

Výsledek zároveň pak již nemusí být dokonalý, protože autu zkrátka dlouhodobě chybí povrchová ochrana a následky mohou být vratné pouze částečně. Proto berte mytí jako součást výdajů za automobil a jako investici do dlouhotrvajícího pěkného stavu bez škrábanců, puchýřů, zašednutí laku a koroze. A když svěříte auto skutečnému profesionálovi, i vyšší investice se vám mnohonásobně vyplatí.

Automyčka Express je největší tuzemská síť profesionálních mycích center. Její pobočky najdete na více jak 28 místech po celé České republice. Aktuální seznam mycích center s přesnou otevírací dobou najdete ZDE. Automyčka Express je držitelem certifikátu kvality ISO 9001, ISO 14001 a ISO 45001.