Společnost EIG dokončila akvizici 25% podílu z celého globálního podnikání Repsolu

Firma Breakwater Energy ze společnosti EIG získává podíl za 4,8 miliardy USD

Společnost EIG, přední institucionální investor v sektorech globální energie a infrastruktury, dnes oznámila dokončení akvizice 25% kapitálové účasti ve firmě Repsol Upstream, nově utvořeném podniku pro průzkum a výrobu uhlíkatých paliv zahrnující celé globální podnikání společnosti Repsol v průzkumu a počáteční výrobní fázi zpracování ropy a plynu.

Breakwater Energy, společností EIG plně vlastněná dceřiná firma, získala 25% kapitálovou účast ve firmě Repsol Upstream za celkovou úplatu přibližně 4,8 miliardy USD včetně závazků a společnost Repsol drží zbývajících 75 %.

Repsol Upstream vlastní a provozuje globálně diverzifikované portfolio aktiv v počáteční výrobní fázi zpracování ropy a plynu, což představuje z více než 600.000 boe/d (barelů ekvivalentu ropy denně) a činnost v 15 zemích včetně Spojených států. Portfolio vytváří významný objem volných peněžních prostředků, což by mělo podporovat významné dividendy a přitom zároveň udržovat relativně nízkou uhlíkovou intenzitu oproti obdobným firmám. Jak Repsol, tak EIG předvídají možnou registraci podniku ve Spojených státech od roku 2026 za předpokladu příznivých tržních podmínek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *